Rosyjskie embargo a powiększenie się eksportu do Kanady

Rosyjskie embargo a wzrost eksportu do Kanady.

W wyniku politycznych decyzji w sierpniu 2014 Rosja wprowadziła w życie embargo na produkty żywnościowe pochodzące z europejskich krajów, czyli też od firm z Polski. Nagle stanęli oni przed ogromnym problemem, bo Rosja to był jeden z głównych odbiorców żywności produkowanej u nas, i niemożliwość sprzedawania na jej obszar nagle postawił polskie rolnictwo w mało komfortowej sytuacji. Lecz w szybkim tempie wymyślono rozwiązanie z tej sytuacji, o prostu intensywnie poszukując innych rynków zbytu. Wcześniej, mając stabilną sytuację, specjalnie nie przykładano do tego dużej energii, po tym jak weszło embargo okazało się, że będzie to wręcz niezbędne. I nagle okazało się, że w szybkim tempie naszymi żywnościowymi produktami zaczęły się interesować kraje z Azji i Afryki, w których wcześniej nie było szczególnie intensywnych działań promocyjnych. Embargo Rosji a wzrost eksportu do Kanady
Dzięki temu problemy, jakie na samym początku niosło ze sobą embargo z Rosji zostały szybko zażegnane, dodatkowo, nagle wyszło że dzięki szukaniu nowych możliwości eksport urósł o parę procent.

Zaledwie kilka miesięcy po wprowadzeniu embarga dzięki zaawansowanym rozmowom dało się doprowadzić do eliminacji embarga na jabłka z naszego kraju na terenie Kanady. Kanada jest znana z jednego z działających najsprawniej systemu kontrolowania żywności, więc kraje które tam eksportują spełniać muszą szereg rygorystycznych norm. Jeśli chodzi o jabłka także jest podobnie, strona z Kanady postawiła warunki, od spełnienia jakich będzie uzależniona możliwość eksportu jabłek. Podstawowym warunkiem będzie żeby jabłka pochodziły z właściwie zarządzanych plantacji, spodziewać się również trzeba, że szczególnie na początku będą prowadzone intensywne kontrole. Po pierwsze sprawdzany będzie poziom stężenia środków ochrony roślin, badania w tym zakresie wykonywane być muszą przez certyfikowane laboratoria. Gdy współpraca przebiegała będzie odpowiednio, bez żadnej wpadki ze strony naszych dostawców, to spodziewać się można otwarcia rynku kanadyjskiego na kolejne produkty żywnościowe pochodzące z naszego kraju.

Tłumacz

Wizyty
Visits today: _